Camino Primitivo dag 5

28 augustus, van Tineo naar El Espin, 14 km, droog, licht bewolkt

Als je overnacht in Tineo in Hotel de Meras kun je er ook een pelgrims menu nemen. En dat in de hele chique zaal van het hotel.  We zeggen tegen elkaar….als je dit meemaakt”we hebben een heel zwaar leven”😉

Bron Gronze

De eerste van drie etappes die het karakter en de essentie van de Primitivo Route bepalen, dankzij de ecologische rijkdom, flora en fauna, de ruigheid en de landschappen, die het de afgelopen jaren tot een van de populairste pelgrimsroutes hebben gemaakt.

Het was een heel afwisselende route. Het eerste deel over een bergpad hoog boven Tineo, een daling door een bos en het laatste stuk langs een grote weg.

In de vroege uren was het uitzicht over Tineo bijna sprookjesachtig. De zon net boven de horizon, het licht nog warm, wat nevel en licht bewolkt. Hoe wil je het hebben?

Zo klimmen we hoger en hoger naar de top Pico de Pilarius. Een pad langs een bergrug met steeds mooie uitzichten.

Helemaal boven aan hebben we uitzicht naar 2 zijden, een smal pad tussen de weilanden. Met aan de rand bramen struiken, waar we heerlijk van snoepen. We zien er ook bloeiende gaspeldoorn en dopheide.

Daarna dalen we af door de bossen.

We nemen even een afslag naar het klooster van Obona. Maar 350 meter van de route en zeker de moeite waard. Niet meer in gebruik, wel een monument.

In het bos zien we deze knal oranje paddenstoelen.

Het laatste deel is langs de weg naar Campiello.

In Campiello hebben we onze pauze en wachten daar tot rond 14.30 uur omdat we  om 15 uur in de herberg kunnen.

We overnachten deze keer in El Espin. Een mooie accommodatie na Campiello. We slapen er op losse 1 persoonsbedden, in een ruimte met een paar andere pelgrims.

En morgen? Op naar de “Hospitales”

2 gedachten over “Camino Primitivo dag 5

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.