22 juli, 15 km, buien, overwegend droog, van Mullerthal naar Scheidgen.
Je zou denken…..15 km? Nou deze etappe 2 staat als “zwaar” aangemerkt en dat is ook echt zwaar. Steeds trappen omhoog en naar beneden. Maar wat is het opnieuw een hele mooie route.

Van Mullerthal naar Scheidgen van links naar rechts

De vaste bustijd van 9 uur brengt ons in 20 minuten naar Mullerthal. We hebben de regenkleding aan en gaan over de parkeerplaats richting route 2.

We beginnen in Mullerthal en de start is dezelfde als bij route 3. We komen langs de Schiessentumpel, nu met veel meer water! Afgelopen nacht heeft het veel geregend. We boffen, de buien zijn ons erg meegevallen.

Net als bij de route van Echternach naar Mullerthal zien we vele hoogtepunten. De eerste is de Eilebuerg.



Een eindje verder Goldfralee. We voelen ons klein bij al die enorme rotspartijen.

Het is ook echt de dag van smalle rotsspleten, zoals bij Goldkaul.

Bij de vormen van rotsen en boomwortels kun je je fantasie goed gebruiken. Blijf er naar kijken en de geheimen worden onthuld.

Dan komen we bij 3 rotsen met doorgangen. Rittergang, Deiwepetz en de meest bekende Kuelscheier. Die laatste is 200 meter, die je alleen kunt lopen met zaklantaarn. Ze zijn zo smal, dat we ons afvragen of zware mensen er wel door kunnen. Ik kon er net door…😉 Bij dit bord begint de zware trappen klim naar Rittergang.



Even pauze onder de rotsen.


Een kort stukje lopen we door het open veld. De buien komen af en aan, de meeste gingen langs ons.


We lopen weer het dal in en komen langs de Mechelskierch. Dit bood onderdak aan een kluizenaar genaamd Michiel.


Ook de rotsen van de Einsiedelei zijn zeer indrukwekkend.



Het dorp Scheidgen kwam maar niet dichterbij. De laatste km’s duurden erg lang….. Pff alweer een lange trap.

Moe en zeer voldaan kwamen we aan in Scheidgen. Tijd voor het etappe drankje.

Hoi An, zag pas gisteren dat je met Mieke onderweg bent. Leuk!
Ook Alid en Silvia die ken ik van de Walk of Wisdom vorig jaar. Leuk jullie weer eens te zien.
Wens jullie allemaal nog veel plezier samen.
Marian Rijksen